Більшість росіян хочуть купувати непродовольчі товари іноземного виробництва, проте вважають, що потрібне імпортозаміщення
При цьому багато росіян не вірять, що російській промисловості у найближчі роки вдасться повністю задовольнити попит на автомобілі або побутову техніку.
Як випливає з опитування, проведеного фондом «Громадська думка» у кінці серпня, 41% росіян хочуть купувати промтовари, виготовлені за кордоном.
29% опитаних, купуючи одяг, побутову техніку або інші товари, «не звертають уваги на те, де товар зроблений». Ще 23% вважають за краще купувати російське.
Серед тих, хто віддає перевагу російським продуктам, — 37% виявилися жителями сіл, 34% з них мають середню освіту і нижче. Також серед тих, що купують російські продукти, є група людей зі щомісячним доходом менше 8 тисяч рублів — їх 44%.
Серед покупців іноземних продуктів 67% заробляють більше 45 тисяч рублів на місяць. Ця група людей практично повністю складається з жителів великих міст (49%) та міст-мільйонників (ще 49%). Трохи більше половини з них (52%) мають вищу освіту.
При цьому частка респондентів, які не вважають, що зусилля уряду з імпортозаміщення виправдані, дуже мала — лише 7%.
Решта розділилися на дві групи: 46% опитаних вважають, що замінити на вироблені у Росії аналоги слід усі товари на російському ринку, ще 45% — що заміщенню підлягають тільки «певні групи» товарів.
На запитання, чи здатна вітчизняна автопромисловість протягом найближчих років «задовольнити потреби росіян у якісних автомобілях», 57% опитаних відповіли негативно, 34% дали позитивну відповідь.
Надії перейти на якісну російську побутову техніку у росіян більше: у можливість цього вірять 45% опитаних, однак 49% вважають, що цього не станеться.