Большинство россиян не хотят покупать российские авто

авто

Більшість росіян хочуть купувати непродовольчі товари іноземного виробництва, проте вважають, що потрібне імпортозаміщення

 Про це повідомляє  «ВВС».

При цьому багато росіян  не вірять, що російській промисловості у найближчі роки вдасться повністю задовольнити попит на автомобілі або побутову техніку.

Як випливає з опитування, проведеного фондом «Громадська думка» у кінці серпня, 41% росіян хочуть купувати промтовари, виготовлені за кордоном.

29% опитаних, купуючи одяг, побутову техніку або інші товари, «не звертають уваги на те, де товар зроблений». Ще 23% вважають за краще купувати російське.

Серед тих, хто віддає перевагу російським продуктам, — 37% виявилися жителями сіл, 34% з них мають середню освіту і нижче. Також серед тих, що купують російські продукти, є група людей зі щомісячним доходом менше 8 тисяч рублів — їх 44%.

Серед покупців іноземних продуктів 67% заробляють більше 45 тисяч рублів на місяць. Ця група людей практично повністю складається з жителів великих міст (49%) та міст-мільйонників (ще 49%). Трохи більше половини з них (52%) мають вищу освіту.

При цьому частка респондентів, які не вважають, що зусилля уряду з імпортозаміщення виправдані, дуже мала — лише 7%.

Решта розділилися на дві групи: 46% опитаних вважають, що замінити на вироблені у Росії аналоги слід усі товари на російському ринку, ще 45% — що заміщенню підлягають тільки «певні групи» товарів.

На запитання, чи здатна вітчизняна автопромисловість протягом найближчих років «задовольнити потреби росіян у якісних автомобілях», 57% опитаних відповіли негативно, 34% дали позитивну відповідь.

Надії перейти на якісну російську побутову техніку у росіян більше: у можливість цього вірять 45% опитаних, однак 49% вважають, що цього не станеться.